Банкарство - Изградете ја вашата компанија и проширете го вашиот проект ..

Зачувување на целта. Една сметка.

Достигнете ги своите цели во животот ..

Филијала за нов изглед со банкарство за автоматско плаќање

Паметни луѓе. Паметна банка.

Капитал банка стара Маркет - 1999 година

Отворете сметка

Банкарство - Аплицирајте преку Интернет за вашата нова сметка и придружете се на семејството на Маркет Капитал банка, ние би сакале да ве имаме. Лесно е да се отвори само 2 минути.

Отворете сметка преку Интернет

Лична сметка

Имаме сметки кои овозможуваат удобно прилагодување за секој животен стил. Пронајдете ја вистинската сметка денес!

Погледнете сметка во банка

Деловни сметки

Вашиот бизнис е уникатен и прилагоден за да ги задоволи потребите на вашите клиенти, прво приоритет е задоволството на клиентите.

Погледнете сметка во банка

Добредојде | Запознајте не

Маркет Капитал Банка АД~ - ги започна своите активности во Јули 23, 1999 како деловен капитал и банка на кредитна филијала со единствена канцеларија во Остенде (Белгија). Во моментов Маркет Капитал банка има повеќе канцеларии низ целиот свет во Алјаска | Турција | ОАЕ | Белорусија. Покрај тоа, следејќи ги глобалните трендови, Маркет банка - им нуди на своите глобални клиенти услуги поврзани со дебитни картички, банкомати и Интернет банкарство~.

Безбедно и сигурно

Двофакторска автентикација Кога се најавувате на деталите за профилот на вашата сметка на Интернет~ Банкарство, може да добиете СМС или известување по е-пошта за да потврдите низа мрежни мрежи банкарство активности. Предупредувањето за активност со два фактори (2FA) и СМС-предупредувањето за активност е дополнителен слој на заштита за Капитал банка Маркет онлајн банкарство активности.

Онлајн банкарство

Пристапете до нас каде и да одите… .. Со онлајн банкарство на Маркет Капитал банка, информациите и карактеристиките што ви се потребни за самоуверено управување со вашите пари се на дофат на раката. Плаќајте сметки, Испраќајте, примајте, барајте пари, Контрола на кредитни и дебитни картички - едноставна и безбедна~.

Лесен пристап до заем

Позајмувањето пари е голема работа. Подготвени сме да помогнеме. Од калкулатори и графикони за стапки за да започнете, до искусни службеници за заеми и банкари, Marquette Capital Bank има одговори за сите ваши прашања за лични и деловни заеми. Вие може да се квалификува за заем со нула камата~. Контактирајте со вашиот предлог: заеми@marquettecapitalbank.com

Стапка на добитник на награда

Заработете 7x на национален просек; Брз и лесен пристап до средства; Нема месечни давачки за услуги; 24/7 безбеден и награда-победа банкарство~; Осигурен ГТЦА; Ограничување од шест

Филијали и банкомати

Дебитните картички на Маркит Капитал банка се бесплатни кога се користат банкомати со логото на VISA или MasterCard на глобално ниво.

Пронајдете ги локациите

Треба помош ?

Имате какво било прашање, контактирајте не или разговор во живо со финансиски агент.

Да стапат во контакт

Преглед на компанијата

Ние се залагаме за и за, фер и еднаков третман на мажите, жените~ и деца без оглед на расата, полот, возраста, верата или националноста.

Визија и мисија на нашата компанија

Ние се залагаме и се залагаме за фер и еднаков третман на мажите, жените и децата, без оглед на расата, полот, возраста, верата или националноста. Дури и со тие водечки принципи, ние разбираме дека има многу гнев и му наштети на целиот свет во моментов со ограничен пристап до кредит и банкарство. Болката што ја чувствуваме демонстрира колективна потреба за зајакнување на нашите глобални заедници на клиенти~ и на локално и на глобално ниво. Marquette Capital Bank Inc, ќе биде дел од тоа решение.

Нашата изјава за мисија започнува „Да бидеме финансиска институција што ги зајакнува нашите заедници“. Ние веруваме дека нашата организација придонесува за нашите заедници обезбедувајќи основа на доверба и правичност, но можеме да направиме подобро. Оние од нас во Marquette Capital Bank~ ќе се стреми да одигра поголема улога како позитивна сила која влијае на нашите заедници.

Дел од силата на нашите заедници се единствените позадини што нè дефинираат. Ние сакаме сите да се чувствуваат добредојдени и почитувани во Marquette Capital Bank. Важно е да одвоите време да слушате и да разговарате лице в лице едни со други за да помогнете во градењето емпатија и да научите да се потпирате едни на други кога е потребно.

Нашите тековни настани ја зајакнуваат потребата на нашите глобални клиенти присутни и им се карактеризираат на клиентите да одвојат момент и интроспективно да проценат дали пораснавте да бидете личност што ќе го направи горд вашиот Творец. Ние сме кратки, ако сме вистинити, во нашата сопствена критика. Не сме без недостатоци, но нашите намери се чисти. Како активни учесници во глобалните финансиски заедници на кои им служиме, ќе продолжиме да ги слушаме потребите на потрошувачите, деловните субјекти~, и други институции да ги поддржат нивните напори да го направат ова подобро место за живеење, работа, игра и молитва.

нашата визија

Да се ​​биде финансиски~ одржлива, независна Глобална банка која е посветена на подобрување на квалитетот на животот на заедниците на кои им служиме.

Да се ​​заработи лојалност на вработените, клиентите и заедницата работејќи со интегритет и правичност во секое време.

Да демонстрираме однесување кое целосно се фокусира на клиентот и да ги препознае тие се причината што сме тука.

Да имаме вработени кои се овластени да градат долгорочни односи со нашите клиенти.

Да им обезбедиме на нашите акционери долгорочен раст и привлечно враќање на нивните инвестиции во банката.

Да ги задоволиме потребите на клиентот нудејќи огромен број производи кои се водени од филозофијата за продажба и услуга.

Нашата цел

„Посветени на оние на кои им служиме“.

Willе создадеме и одржуваме професионално опкружување кое ги повикува идеите на нашите вработени, ја поттикнува довербата на нашите акционери~, и ги надминува очекувањата на нашите клиенти.

Ние ќе бидеме специјализиран давател на решенија што:

  • додава вредност за нашите клиенти,
  • создава позитивно економско влијание во нашите заедници, и
  • создава позитивни лични и професионални можности за нашите вработени~.

Кој сме ние

Посветени на заедниците на кои им служиме.
Дознај повеќе

историја

Започна во улј 23, 1999 in Остров Кунда (Алибеј) на Турција.
Дознај повеќе

односи со инвеститори

Маркет Капитал Банка АД, е поделба на наследната банка на Југоисточна Европа, која е во целосна сопственост на подружница на Југоисточна Европа Банкорпорејшн, Inc.
Посетете го нашиот дел за односи со инвеститори.

Нашата историја

Marquette Capital Bank Inc - ги започна своите активности во Јули 23, 1999 како филијала на странска банка со единствена канцеларија во Остров Кунда (Алибеј) на Турција. Во моментов Маркет Капитал банка има глобални канцеларии во уште три точки во целиот свет, имено Алјаска | ОАЕ | Белорусија. Покрај тоа, следејќи ги глобалните трендови, Маркет банка - им нуди на своите глобални клиенти услуги поврзани со Дебитни картички, банкомати и Интернет банкарство.

1999

Marquette Capital Bank Inc - ги започна своите активности во Јули 23, 1999 како филијала на странска банка со единствена канцеларија во Остров Кунда (Алибеј) на Турција.

2020

Во моментов, Маркит Капитал банка има глобални канцеларии во уште три точки во целиот свет, имено Алјаска | ОАЕ | Белорусија. Покрај тоа, следејќи ги глобалните трендови, Маркет банка - им нуди на своите глобални клиенти услуги поврзани со Дебитни картички, банкомати и Интернет банкарство.

Дознајте повеќе

Наше лидерство

Управувачкиот тим на Marquette Capial Bank Inc се состои од водечки професионалци во индустријата, сите со долгогодишно искуство во соодветните области на експертиза. Нашиот менаџерски тим е посветен на извршување на визијата на компанијата и одржување на уникатното и продуктивно работно опкружување на Маркет Капитал Банка, истовремено обезбедувајќи им испорака на банкарски услуги од светска класа до нашите пазари и клиенти

Дознајте повеќе

Приказни од банка Маркит Капитал

Нашата мисија е да испорачаме сигурни, најнови финансиски вести и мислења.

Бидејќи сериозните случаи на СОВИД се приближуваат до 500, министерот за финансии повикува да се стави крај на Грин Пас

Бидејќи сериозните случаи на СОВИД се приближуваат до 500, министерот за финансии повикува да се стави крај на Грин Пас

Јануари 18, 2022by

Новите податоци на Министерството за здравство во вторникот покажаа дека 498 лица со Ковид-19 биле...

Продолжи со читање
Burnt Finance со седиште во Солана добива фонд од 8 милиони долари, предводен од Animoca Brands

Burnt Finance со седиште во Солана добива фонд од 8 милиони долари, предводен од Animoca Brands

Јануари 18, 2022by

Вие сте тука: Почетна / Вести / DeFi / Burnt Finance со седиште во Солана освои 8 милиони долари...

Продолжи со читање
Резултати од третиот квартал на Бајај Финанс: Нето добивката скокна за 3% до РС 84 година; се подобрува квалитетот на средствата

Резултати од третиот квартал на Бајај Финанс: Нето добивката скокна за 3% до РС 84 година; се подобрува квалитетот на средствата

Јануари 18, 2022by

SynopsisBajaj Finance соопшти дека приходите од камати се зголемиле за 27.38 отсто на годишно ниво (ГОД) до РС...

Продолжи со читање

Останете до датумот кога ќе дојдат вашите пари и ќе одат парите!